Letní kino ZDARMA Meetfactory Smíchov středa 10. července: Já Kapitán
Profilovka
05. 07. 2024.

Epický příběh Seydua a jeho bratrance Musy, kteří se vydávají na strastiplnou cestu ze senegalského Dakaru do Evropy

Příběh obou chlapců je současnou odyseou, v níž musí hlavní hrdinové překonat řadu překážek a čelit čelit spalujícímu slunci, fyzické a psychické únavě i projevům lidské krutosti.V tomto velkém dobrodružství, které provází nebezpečím na poušti i na moři, nejednoznačností a rozporuplností lidského bytí a během něhož se sny, naděje a ambice hlavních hrdinů mění v boj o přežití, nezbývá místo pro zbožnost.

Režisér Matteo Garrone za film obdržel Stříbrného lva na Benátském filmovém festivalu.


Já Kapitán

Drama
Itálie, 2023, 121 min

Vstup zdarma
Free Entry / English subtitles


Letní kino MeetFactory se ve své dvanácté sezóně vrací na dvorek za smíchovskou továrnou 

Filmový program sezóny, který nese podtitul Save The World, byl sestaven pod dramaturgickou taktovkou Jana Jílka, programového ředitele Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

​„Aktivizační síla kinematografie je obrovská. V letošním filmovém cyklu se společně vydáme na fascinující exkurzi do minulosti, současnosti i budoucnosti, pohladíme témata jako jsou odvěká síla vody, úskalí antropocénu, klimatická krize, migrace či konec naší planety. Nečekejte však vousatost, školometství, patos či prázdný aktivismus. Přemýšlením o našem světě a jeho možnou záchranou vás provedou mistři jako Ken Loach, Lars von Trier či Agnieszka Hollandová, chybět nebude smršť žánrů ani humor.“

Zdroj: https://meetfactory.cz/cs/program/detail/letni-kino-ja-kapitan

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image