Kert Park přehrál ve finále Hostivař a stal se vítězem Českého poháru
Profilovka
31. 03. 2024.

A-tým Kert Parku si v sobotním finálovém zápase Českého poháru (30. března 2024) poradil 6:1 se současným lídrem tabulky Crossdock extraligy a získal tak svůj třetí triumf v Českého poháru.

Kert Park našel poprvé v letošní sezóně recept na svého pražského soka z Hostivaře. Utkání dokázali hráči z Lužin nasměrovat ve svůj prospěch už v první třetině. O úvodní trefu se postaral z dorážky Dalimil Zvonek. Rozhodující náskok si lužinští vypracovali v rozmezí 13.-14. minuty, kdy dokázali skóre posunout o další tři branky. Nejprve se z blízka prosadil Radomír Vaněk a další dva zásahy přišly z dálky. Poté Jan Pavlík vypálil od červené čáry a nachytal hostujícího gólmana. Jakub Laurinc pak využil čistě vyhraného vhazování a přesnou střelou stanovil skóre první třetiny na 4:0 pro Kert Park. Ve druhé třetině pak sice ukrojil jednu branku z náskoku hostivařský střelec Jan Diviš, ale třígólové vedení vrátil na stranu Kertu Lukáš Suchánek. Ve třetí třetině diváci viděli už jen jeden brankový zásah, když se podruhé v zápase prosadil Jakub Laurinc, kterému naservíroval brilantní přihrávku Martin Kruček.

Kert Park si tak připisuje historicky třetí triumf v Českém poháru.

Autor: Petr Nahodil, Foto: Milan Jelen